Spółki

Wsparcie prawne przy sprzedaży i kupnie spółek.

Sprzedaż spółki Zakup spółki

Udziały

Pomoc prawna przy transakcji sprzedaży udziałów.

Sprzedaż udziałów spółki Zakup udziałów spółki

Inne usługi

Analiza prawna stanu spółki przed jej zakupem.

Badanie prawne (due diligence) Konflikt wspólników

Nasza kancelaria specjalizuje się w prawie gospodarczym, a w szczególności w transakcjach sprzedaży spółek. Koncentracja na tych obszarach sprawia, że mamy szerokie praktyczne doświadczenie i dogłębną wiedzę z tego zakresu. Dzięki temu jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane transakcje i projekty dla naszych klientów.

Rozumiemy problemy naszych klientów

Pracujemy zarówno z różnej wielkości firmami rodzinnymi, jak i międzynarodowymi korporacjami oraz funduszami inwestycyjnymi. Rozumiemy ich specyfikę oraz różne potrzeby i problemy.

Zatrudniasz doświadczonych radców prawnych

Z uwagi na fakt, że zajmujemy się głównie skomplikowanymi zagadnieniami, w naszej kancelarii pracują wyłącznie radcy prawni z minimum dziesięcioletnim doświadczeniem, a nie aplikanci.
Masz pewność, że Twoim problemem w całości będzie zajmował się doświadczony prawnik, a nie osoba, która dopiero uczy się zawodu. Dodatkowo w sposób stały od wielu lat współpracujemy z ekspertami z dziedziny finansów, wyceny przedsiębiorstw i podatków.

Otrzymasz obsługę na światowym poziomie

Założyciele kancelarii Dulewski Sikora wywodzą się z największych polskich i międzynarodowych kancelarii. Niezależnie od wielkości Twojej transakcji zawsze zostaniesz obsłużony zgodnie ze standardami obowiązującymi w największych kancelariach prawnych.

Silny partner w negocjacjach

Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy dużych i skomplikowanych transakcjach, masz gwarancję, że mając nas po swojej stronie będziesz negocjować warunki jak równy z równym - niezależnie od tego, kto znajdzie się po drugiej stronie.

Założyciele kancelarii

mec. Tomasz Dulewski mec. Tomasz Dulewski

mec. Tomasz Dulewski

partner w kancelarii

Mec. Tomasz Dulewski jest radcą prawnym i założycielem kancelarii. Przed jej otwarciem przez blisko dekadę pracował w największych kancelariach w Polsce.

Specjalizuje się w fuzjach i przejęciach, audytach prawnych (due diligence) oraz prawie autorskim. W swojej praktyce zawodowej skupia się na obsłudze korporacyjnej spółek, w tym ich sprzedaży, łączeniu, przekształcaniu i zakładaniu. Często też wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie prawa autorskiego (m.in. udzielaniu licencji, przenoszeniu majątkowych praw autorskich oraz wdrożeniem oprogramowania).

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dwuletnich studiów prawa angielskiego i europejskiego organizowanych przez Institute of Continuing Education of the University of Cambrigde, które ukończył z najlepszym wynikiem w Europie spośród wszystkich 164 absolwentów.

mec. Jakub Sikora mec. Jakub Sikora

mec. Jakub Sikora

partner w kancelarii

Mec. Jakub Sikora jest radcą prawnym. Przed otwarciem własnej kancelarii Dulewski Sikora przez wiele lat pracował w największych kancelariach działających w Polsce, w tym największej na świecie. Specjalizuje się w prawie transakcyjnym, audytach prawnych (due diligence) oraz w doradztwie przy projektach infrastrukturalnych realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
W praktyce zawodowej koncentruje się na obsłudze korporacyjnej spółek, w tym na przejmowaniu przedsiębiorstw oraz audytach prawnych kwestii korporacyjnych, a także związanych z umowami handlowymi.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu zamówień publicznych na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Opinie klientów

"Kancelaria Dulewski Sikora udzieliła mi wsparcia przy transakcji nabycia udziałów w polskiej spółce od zagranicznego inwestora. Jestem pod dużym wrażeniem tego, jak profesjonalnie transakcja została przeprowadzona. Prawnicy kancelarii walczyli o jak najlepsze zabezpieczenie moich interesów z pasją i zaangażowaniem, skutecznie doprowadzając do podpisania dokumentów. Rekomenduję usługi kancelarii tym wszystkim, którzy szukają profesjonalnego i godnego zaufania doradcy w sprawach korporacyjnych."

Staff In sp. z o.o.
Piotr Dudziński - wspólnik

"Dzięki usługom Dulewski Sikora możliwe było sprawne i szybkie zamknięcie transakcji zakupu przedsiębiorstwa Spółki prowadzącej działalność w zakresie opieki zdrowotnej. Kancelaria działa w sposób rzetelny, zorganizowany, terminowy i z pro-biznesowym podejściem. Kontakt z Kancelarią oceniam wzorowo. Do gustu przypadła mi umiejętność biznesowego spojrzenia na transakcję oraz adaptacji zapisów prawnych do zmieniających się ustaleń biznesowych."

Allenort Capital Fund
Łukasz Goryszewski - Dyrektor Operacyjny

"Szukaliśmy kancelarii wyspecjalizowanej w transakcjach, w której naszą sprawą zajmą się od początku do końca doświadczeni prawnicy. Tak właśnie się stało w kancelarii Dulewski Sikora. Cenimy sobie wsparcie wspólników kancelarii na każdym kroku, ich duże zaangażowanie w prowadzenie negocjacji oraz wkład w pomyślne ich zakończenie. Wspólnicy kancelarii dobrze wiedzą jak przebiega proces sprzedaży i negocjacje oraz na co należy zwrócić uwagę. Często są to kwestie, o których nigdy bym nie pomyślał. Cenne uwagi dotyczyły także kwestii przemilczanych w przygotowanych przez kupującego projektach umów. Ani przez moment nie mieliśmy wrażenia, że kupujący, reprezentowani przez dużą warszawską kancelarię, są lepiej reprezentowani od nas. Polecamy usługi Dulewski Sikora wszystkim tym, którzy siadają do negocjacji sprzedaży udziałów."

Wspólnicy spółki z o.o.
branża IT

"Dzięki kancelarii Dulewski Sikora zyskałem wiele cennych informacji, na które należy zwracać uwagę przy transakcjach sprzedaży udziałów. Dały mi świadomość pewnych rzeczy, skutków prawnych, jakie mogą zostać wyciągnięte poprzez brak wiedzy lub nie rozważne podpisywanie dokumentów, które pozornie wyglądają na wstępną nie zobowiązującą propozycję. To co przypadło mi do gustu, to obszerne wyjaśnienie zagadkowych kwestii dla mnie i ich znaczenia w późniejszym etapie procesu sprzedażowego. Prawników kancelarii cenię za dużą wiedzę, doświadczenie oraz sumienność."

Wspólnik spółki z o.o.
branża IT

"Z kancelarii Dulewski Sikora udało mi się wynegocjować lepsze warunki wejścia do spółki, nabyć udziały w realnej dobrej cenie i zmienić na swoją korzyść umowę spółki. Partnerów kancelarii wyróżnia skrupulatność i wyjście przed oczekiwania klienta. Dużym plusem jest także sugerowanie zmian jakich wagi nie byłem świadom. Prawnicy z powołania - cieszę się że na nich trafiłem."

Inwestor
Piotr Chajkowski