Spółki

Wsparcie prawne przy sprzedaży spółek i przedsiębiorstw
Doradztwo prawne przy sprzedaży

Wspólnicy mniejszościowi

Doradztwo dla wspólników mniejszościowych przy wyjściu ze spółki oraz konfliktach ze wspólnikami
Doradztwo prawne dla wspólników mniejszościowych

Nasza kancelaria specjalizuje się w transakcjach sprzedaży spółek oraz sporach między wspólnikami. Koncentracja na tych obszarach sprawia, że mamy szerokie praktyczne doświadczenie i dogłębną wiedzę z tego zakresu. Dzięki temu jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane transakcje i projekty dla naszych klientów. Zajmujemy się złożonymi zagadnieniami, dlatego w naszej kancelarii pracują radcowie prawni z minimum dziesięcioletnim doświadczeniem. U nas masz pewność, że nad Twoją sprawą przez cały czas będzie pracował ekspert.

Rozumiemy problemy naszych klientów

Pracujemy zarówno z różnej wielkości firmami rodzinnymi, jak i międzynarodowymi korporacjami oraz funduszami inwestycyjnymi. Rozumiemy ich specyfikę oraz różne potrzeby i problemy.

Zatrudniasz doświadczonych radców prawnych

Z uwagi na fakt, że zajmujemy się głównie skomplikowanymi zagadnieniami, w naszej kancelarii pracują radcy prawni z minimum dziesięcioletnim doświadczeniem.

Masz pewność, że Twoim problemem w całości będzie zajmował się doświadczony prawnik, a nie osoba, która dopiero uczy się zawodu. Dodatkowo w sposób stały od wielu lat współpracujemy z ekspertami z dziedziny finansów, wyceny przedsiębiorstw i podatków.

Otrzymasz obsługę na światowym poziomie

Założyciele kancelarii Dulewski Sikora wywodzą się z największych polskich i międzynarodowych kancelarii. Niezależnie od wielkości Twojej transakcji zawsze zostaniesz obsłużony zgodnie ze standardami obowiązującymi w największych kancelariach prawnych.

Silny partner w negocjacjach

Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy dużych i skomplikowanych transakcjach, masz gwarancję, że mając nas po swojej stronie będziesz negocjować warunki jak równy z równym - niezależnie od tego, kto znajdzie się po drugiej stronie.

Założyciele kancelarii

mec. Tomasz Dulewski mec. Tomasz Dulewski

mec. Tomasz Dulewski

partner w kancelarii

Mec. Tomasz Dulewski jest radcą prawnym i założycielem kancelarii. Przed jej otwarciem przez blisko dekadę pracował w największych kancelariach w Polsce.

Specjalizuje się w fuzjach i przejęciach, audytach prawnych (due diligence) oraz prawie autorskim. W swojej praktyce zawodowej skupia się na obsłudze korporacyjnej spółek, w tym ich sprzedaży, łączeniu, przekształcaniu i zakładaniu. Często też wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie prawa autorskiego (m.in. udzielaniu licencji, przenoszeniu majątkowych praw autorskich oraz wdrożeniem oprogramowania).

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dwuletnich studiów prawa angielskiego i europejskiego organizowanych przez Institute of Continuing Education of the University of Cambrigde, które ukończył z najlepszym wynikiem w Europie spośród wszystkich 164 absolwentów.

mec. Jakub Sikora mec. Jakub Sikora

mec. Jakub Sikora

partner w kancelarii

Mec. Jakub Sikora jest radcą prawnym. Przed otwarciem własnej kancelarii Dulewski Sikora przez wiele lat pracował w największych kancelariach działających w Polsce, w tym największej na świecie.

Specjalizuje się w prawie transakcyjnym, audytach prawnych (due diligence) oraz w doradztwie w sporach pomiędzy wspólnikami. W praktyce zawodowej koncentruje się na doradztwie w transakcjach M&A, obsłudze korporacyjnej spółek, audytach prawnych kwestii korporacyjnych, a także związanych z umowami handlowymi.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu zamówień publicznych na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Biegle włada językiem angielskim oraz francuskim.

Opinie klientów

"Nie wiedziałem, że sprzedaż dużego biznesu w dzisiejszych czasach to taka złożona sprawa. List intencyjny, badanie spółki, negocjacje umowy, zakres mojej odpowiedzialności, zakaz konkurencji… Tony postanowień, a za wieloma wydawałoby się błahymi słowami kryją się poważne konsekwencje. Dzięki kancelarii Dulewski Sikora udało mi się bezpiecznie przejść przez cały ten proces i sprzedać spółkę prowadzącą dużą fabrykę. Mecenasi Sikora i Dulewski wspierali mnie na każdym etapie. Wybronili mnie z niejednej opresji."

Martyna Paleczna i Stanisław Paleczny
byli akcjonariusze Fanar S.A.

"Dzięki kancelarii Dulewski Sikora zyskałem wiele cennych informacji, na które należy zwracać uwagę przy transakcjach sprzedaży udziałów. Dały mi świadomość pewnych rzeczy, skutków prawnych, jakie mogą zostać wyciągnięte poprzez brak wiedzy lub nie rozważne podpisywanie dokumentów, które pozornie wyglądają na wstępną nie zobowiązującą propozycję. To co przypadło mi do gustu, to obszerne wyjaśnienie zagadkowych kwestii dla mnie i ich znaczenia w późniejszym etapie procesu sprzedażowego. Prawników kancelarii cenią za dużą wiedzę, doświadczenie oraz sumienność. Ani przez moment nie mieliśmy wrażenia, że kupujący, reprezentowani przez dużą warszawską kancelarię, są lepiej reprezentowani od nas. Polecamy usługi Dulewski Sikora wszystkim tym, którzy siadają do negocjacji sprzedaży udziałów."

Inwestor indywidualny
wspólnik spółki z grupy Knapp AG

"Dzięki usługom Dulewski Sikora możliwe było sprawne i szybkie zamknięcie transakcji zakupu przedsiębiorstwa Spółki prowadzącej działalność w zakresie opieki zdrowotnej. Kancelaria działa w sposób rzetelny, zorganizowany, terminowy i z pro-biznesowym podejściem. Kontakt z kancelarią oceniam wzorowo. Do gustu przypadła mi umiejętność biznesowego spojrzenia na transakcję oraz adaptacji zapisów prawnych do zmieniających się ustaleń biznesowych."

Łukasz Goryszewski
Dyrektor Operacyjny Allenort Capital Fund

"Kancelaria Dulewski Sikora udzieliła mi wsparcia przy transakcji nabycia udziałów w polskiej spółce od zagranicznego inwestora. Jestem pod dużym wrażeniem tego, jak profesjonalnie transakcja została przeprowadzona. Prawnicy kancelarii walczyli o jak najlepsze zabezpieczenie moich interesów z pasją i zaangażowaniem, skutecznie doprowadzając do podpisania dokumentów. Rekomenduję usługi kancelarii tym wszystkim, którzy szukają profesjonalnego i godnego zaufania doradcy w sprawach korporacyjnych."

Piotr Dudziński
wspólnik Staff In sp. z o.o.

"Szukaliśmy kancelarii wyspecjalizowanej w transakcjach, w której nasza sprawą zajmą się od początku do końca doświadczeni prawnicy. Tak właśnie się stało w kancelarii Dulewski Sikora. Cenimy sobie wsparcie wspólników kancelarii na każdym kroku, ich duże zaangażowanie w prowadzenie negocjacji oraz wkład w pomyślne ich zakończenie. Wspólnicy kancelarii dobrze wiedza jak przebiega proces sprzedaży i negocjacje oraz na co należy zwrócić uwagę. Często są to kwestie, o których nigdy bym nie pomyślał. Cenne uwagi dotyczyły także kwestii przemilczanych w przygotowanych przez kupującego projektach umów."

Wojciech Kadłubowski
były wspólnik DTK&W Zespół Ogłoszeniowy sp. z o.o.

"Z pomocą kancelarii Dulewski Sikora udało mi się wynegocjować lepsze warunki wejścia do spółki, nabyć udziały w realnej dobrej cenie i zmienić na swoją korzyść umowę spółki. Partnerów kancelarii wyróżnia skrupulatność i wyjście przed oczekiwania klienta. Dużym plusem jest także sugerowanie zmian jakich wagi nie byłem świadom. Prawnicy z powołania – cieszę się, że na nich trafiłem."

Piotr Chajkowski
wspólnik IFDS sp. z o.o.

"We were more than happy with the service provided by Dulewski Sikora. Firstly, we successfully opened the company, secondly you helped us with recommending us an accounting company. You also helped us with better understanding of national legislative and helped us with investment process. To summarize, you went above and beyond to make sure that the whole process runs as smoothly as possible. We liked the professional approach that was provided, but the speed and responsiveness were the things that we especially appreciated. We would definitely recommend you to other companies because all of the reasons listed above."

Mate Knezović
członek zarządu Agrivi sp. z o.o.

"Współpraca z Dulewski Sikora spowodowała, iż transakcja została zakończona sukcesem. W szczególności przypadła mi do gustu otwartość na klienta, utrzymywanie stałego kontaktu w ramach prowadzonej transakcji. Z korzyści jakie dostrzegam przy współpracy z kancelarią warto wymienić: informację zwrotną o przeprowadzonych działaniach, profesjonalizm i skrupulatności w każdym calu, uważność na wszelkie szczegóły i zawiłości w ramach prowadzonej sprawy, uważność na zagrożenia przy danej transakcji, przewidywanie wszelkich scenariuszy danej transakcji, szeroka znajomość tematu/ studium przypadków, elastyczne podejście do klienta oraz uważność na jego potrzeby, wzbudzanie zaufania oraz szczere podejście. Oczywiście polecam ich usługi za profesjonalne podejście do klienta. Jako klient czułam się dobrze poinformowana o wszelkich opcjach/ryzykach jakie mogą wiązać się ze sprzedażą udziałów. Mecenasi Sikora oraz Dulewski mają bardzo dobre podejście do klienta, a swoją pracą i podejmowanymi działaniami wzbudzają zaufanie i poczucie, że powierzona sprawa będzie dobrze prowadzona. Praca z Państwem to przede wszystkim profesjonalizm, sukces i czysta przyjemność."

Joanna Dębska
były wspólnik P.W. Sanitex sp. z o.o.

We are an international business consulting firm and had the need to expand our business to Poland. Dulewski Sikora helped us in finding the right company structure and guided us through the whole process of establishing and registering our company in Poland. The proposed way to speed up the process helped us to get it done in a very short period of time. The full service even included the help and assistance in opening of business bank accounts. Everything was perfectly arranged and all the necessary documents were always ready on time. We see it as a great advantage that you are not only a “number” as you are in a big law firm. As a client you have the feeling that they really care about you. We can highly recommend the service of Dulewski Sikora for the foundation of a company in Poland. They stick to their promises! We have got to know Mr. Sikora as a very serious and organized lawyer and will certainly gladly take up the services of the law firm again if necessary. I really want to thank him for his perfect work and help in the foundation of our companies. Whenever we will need any assistance/help in law matters we will definitely contact him! Furthermore he can be sure, that we will recommend Dulewski Sikora whenever we will be asked.

Axel Hausbrandt
członek zarządu B-K-P Consulting sp. z o.o.

"I had been contacted with few legal adviser before I found Dulewski Sikora Law Firm. But I collected all different information from each of them that made me hesitate, after I called all phone numbers I had, I chose Tomasz Dulewski, one of the founders of Dulewski Sikora. His professional services helped me understand all procedures to open a LLC company in Poland. I especially appreciate: (i) the most concise and clear way to explain me those legal provisions, (ii) quick and effectively answered all questions and (iii) guide to work on the documents. The additional advantages of your services are fair price, perfect English and patient with clients. I certainly recommend Dulewski Sikora services. It is not easy to start a LLC company, especially a foreign company in Poland. A solid services like them will guarantee you are secured by law. Different lawyer will give different suggestions according to their experiences, so far Tomasz and Jakub’s suggestions never disappointed us."

Jian Yao
członek zarządu Globalway sp. z o.o.

"Dzięki usługom kancelarii zyskałem pewność w prowadzeniu biznesu. Dzisiejsza rzeczywistość rynkowa jest bardzo dynamiczna i trzeba być gotowym na wszystko. Diabeł tkwi w szczegółach, a dzięki współpracy z kancelarią Dulewski Sikora mam pewność, że żaden szczegół nie został pominięty. W usługach kancelarii podoba mi się indywidualne podejście, chęć wysłuchania i przede wszystkim – chęć szczegółowego zrozumienia problemu. Podoba mi się elastyczność i otwarty umysł w rozwiązywaniu problemów. Panowie Dulewski i Sikora nie trzymają się zamkniętych ram i utartych schematów, dzięki czemu są w stanie rozwiązać bardzo złożone problemy. Niewiele kancelarii ma takie podejście. Zdecydowanie poleciłbym usługi kancelarii. Na rynku jest wielu prawników, którzy działają na zasadzie „kopiuj-wklej”. Tutaj tego nie doświadczyłem. Uważam, że warto jest polecać firmy, które prezentują wysoki poziom świadczonych usług. Taką firmą jest kancelaria Dulewski Sikora."

Mateusz Grabowski
właściciel Kart Grabowskiego

"The services provided by Dulewski Sikora helped us resolve several corporate issues related to our Polish company. We have been provided with easy to understand recommendations. Running business in Poland became much easier. We recommend services of Dulewski Sikora, especially to any foreign investors."

Elnaz Taati
członek zarządu MTP Poland sp. z o.o.