Spółki

Wsparcie prawne przy sprzedaży spółek i przedsiębiorstw
Doradztwo prawne przy sprzedaży

Wspólnicy mniejszościowi

Doradztwo dla wspólników mniejszościowych przy wyjściu ze spółki oraz konfliktach ze wspólnikami
Doradztwo prawne dla wspólników mniejszościowych

Case studies


Lata działalności naszej kancelarii radcowskiej to wiele case studies, których tematem jest sprzedaż spółek i udziałów czy spory między wspólnikami. Poniżej przedstawiamy wybrane projekty, w których mieliśmy okazję doradzać w ostatnim czasie, zakończonych sukcesem. Sprawdź, jak nasze działania przekładają się na konkretne efekty.


Za wynikami, które osiągamy stoją wiedza, doświadczenie zdobyte w trudnych i skomplikowanych transakcjach oraz ogromne zaangażowanie, z którym działamy. Nawet najbardziej skomplikowane negocjacje doprowadzamy do końca z pozytywnym dla naszych klientów wynikiem. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji wstępnej i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!


Doradztwo przy transakcji sprzedaży spółki akcyjnej

Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży 100% akcji w polskiej spółki akcyjnej Fanar S.A. (polski producent narzędzi trzpieniowych) na rzecz Seco Tools AB (szwedzka spółka należąca do grupy kapitałowej Sandvik).
Czytaj więcej
Wsparcie wspólników mniejszościowych w sporze ze wspólnikiem większościowym

Doradzaliśmy wspólnikom mniejszościowym, którzy odziedziczyli udziały w spółce z o.o. z branży budowlanej. Pomimo dobrych wyników finansowych spółki, wspólnicy mniejszościowi od kilku lat nie otrzymywali dywidendy, nie czerpali korzyści finansowych ze spółki w jakikolwiek inny sposób, ani nie byli dopuszczani do zarządzania spółką.
Czytaj więcej
Doradztwo przy transakcji wejścia inwestora do spółki

Doradzaliśmy właścicielom polskiej spółki z branży IT przy transakcji wejścia Knapp AG jako inwestora do spółki funkcjonującej w formie spółki z o.o. spółki komandytowej. W procesie transakcyjnym reprezentowaliśmy osoby fizyczne – dotychczasowych właścicieli spółki z o.o. sp.k.
Czytaj więcej
Doradztwo przy transakcji sprzedaży polskich spółek z o.o.

Doradzaliśmy właścicielom dwóch polskich spółek z o.o. z branży IT przy transakcji sprzedaży 100% udziałów na rzecz zagranicznej grupy kapitałowej kontrolowanej przez spółkę matkę ze Słowacji. W procesie transakcyjnym reprezentowaliśmy sprzedających – właścicieli spółek z branży IT.
Czytaj więcej
Doradztwo w transakcji wykupu udziałów przez zarząd

Doradzaliśmy zarządowi Staff In sp. z o.o. – spółki zajmującej się rekrutacją pracowników w transakcji tzw. management buy-out polegającej na zakupie udziałów w spółce z o.o. przez dotychczasowych członków zarządu od dotychczasowego właściciela – angielskiej spółki.
Czytaj więcej
Doradztwo w transakcji nabycia przedsiębiorstwa

Doradzaliśmy funduszowi inwestycyjnemu Allenort Capital Fund w transakcji nabycia przedsiębiorstwa od spółki prowadzącej działalność w zakresie opieki zdrowotnej. W transakcji reprezentowaliśmy stronę kupującą – fundusz inwestycyjny Allenort Capital Fund.
Czytaj więcej
Doradztwo przy transakcji wejścia inwestora do spółki

Doradzaliśmy inwestorowi indywidualnemu (osobie fizycznej) w transakcji wejścia kapitałowego do startupu z branży IT.
Czytaj więcej

Umów się na bezpłatną konsultację

section min
Zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością odpowiem na Państwa pytania podczas bezpłatnej konsultacji.
Mec. Tomasz Dulewski
współzałożyciel Kancelarii

Wypełnij formularz