Spółki

Wsparcie prawne przy sprzedaży i kupnie spółek.

Sprzedaż spółki Zakup spółki

Udziały

Pomoc prawna przy transakcji sprzedaży udziałów.

Sprzedaż udziałów spółki Zakup udziałów spółki

Inne usługi

Analiza prawna stanu spółki przed jej zakupem.

Badanie prawne (due diligence) Konflikt wspólników

OBSŁUGA PRAWNA PRZY ZAKUPIE SPÓŁEK

Pomożemy Ci bezpiecznie
kupić spółkę dbając o Twoje interesy i warunki finansowe transakcji

Zakup spółki wiąże się zazwyczaj z inwestowaniem dużych środków finansowych, dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć swoje interesy. Od ponad 10 lat zajmujemy się transakcjami kupna i sprzedaży spółek. Mamy doświadczenie w wielu złożonych transakcjach. Będziemy dla Ciebie partnerem, który zapewni Ci bezpieczeństwo, możliwie najlepsze warunki kupna udziałów i doprowadzenie transakcji do skutku.


W czym możemy Ci pomóc?

Od wielu lat pracujemy z inwestorami i osobami, które planują lub są w trakcie zakupu spółki. Wiemy, że ważna jest dla nich kompleksowa pomoc. Dlatego zapewniamy wsparcie w najważniejszych obszarach całego procesu kupna spółki.

Precyzyjne ustalenie, co kupujesz

Przed zakupem spółki warto przeprowadzić jej badanie prawne (due diligence). Stopień dokładności tego badania zależy od rodzaju i rozmiaru prowadzonej przez spółkę działalności. Inny będzie w przypadku producenta zaawanasowanych urządzeń laboratoryjnych, działającego w oparciu o patenty, a zupełnie inny w przypadku sieci hipermarketów, który kieruje swoją ofertę do konsumentów.

Wiedza o nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem spółki, którą chcesz kupić może uchronić Cię przed nietrafioną transakcją.

Jeżeli pomimo istnienia wad zdecydujesz się na kontynuowania negocjacji, to badanie umożliwi naprawienie niektórych błędów jeszcze przed kupnem spółki oraz najczęściej doprowadzi do obniżenia ceny sprzedaży.

Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i zaproponujemy odpowiedni do transakcji zakres odpowiedzialności sprzedawcy.

Określenie najdogodniejszych zasad płatności

Możemy doradzić Ci, jak optymalnie uregulować zasady płatności ceny sprzedaży. W grę wchodzi nie tylko płatność jednorazowa, ale np. dopłaty do ceny płacone sukcesywnie po nabyciu spółki w zależności od jej wyników finansowych w kolejnych latach obrotowych.

Zwiększenie zakresu odpowiedzialności sprzedawcy

Zazwyczaj właściciele nie chcą brać odpowiedzialności za stan sprzedawanej spółki. Skoro przez lata prowadzili biznes bez większych problemów, to nie widzą podstaw ku temu, aby odpowiadać za jakiekolwiek wady prawne spółki. W ich ocenie nie ma powodów do obaw. Niektórzy kupujący zachęceni „okazyjną” ceną spółek godzą się na takie rozwiązanie. Wielu z nich ma z tego powodu problemy.

Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i zaproponujemy odpowiedni do transakcji zakres odpowiedzialności sprzedawcy. Zastanowimy się nad tym, w których miejscach działalność sprzedawanej spółki jest najbardziej ryzykowna i należy się bezwzględnie zabezpieczyć.

Wsparcie w negocjacjach

Sprzedawca najczęściej dysponuje wsparciem doświadczonych w prawie transakcyjnym kancelarii prawnych.

Chcąc mieć równe szanse w procesie kupna i negocjacji jego warunków musisz mieć po swojej stronie prawników, którzy posiadają nie tylko wiedzę prawną, ale przede wszystkim doświadczenie w przeprowadzeniu skomplikowanych transakcji. Jedynie wtedy Twoje interesy będą należycie zabezpieczone.

Przez wiele lat pracowaliśmy w największych polskich oraz międzynarodowych kancelariach, gdzie zajmowaliśmy się głównie transakcjami. Dzięki temu mamy nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie w tym zakresie.

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kupna spółki. Odpowiemy na każde pytanie związane z transakcją.

Przeprowadzenie procesu zakupu spółki

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kupna spółki. Odpowiemy na każde pytanie związane z transakcją. Pomożemy Ci zarówno w przygotowaniu listu intencyjnego, w którym ustalisz wraz ze sprzedawcą plan działań związanych z kupnem spółki, jak i w przeprowadzeniu badania prawnego spółki (due diligence). Przygotujemy także projekt umowy kupna oraz weźmiemy udział negocjacjach dotyczących zakupu spółki.

Pomoc w ustaleniu ceny zakupu spółki

Większość kupujących nie ma świadomości, ile faktycznie warta jest kupowana przez nich spółka. Nasza kancelaria współpracuje z jednym z największych ekspertów w Polsce w dziedzinie wyceny przedsiębiorstw. Dzięki temu masz pewność, że nie kupujesz spółki zbyt drogo.

„Nad każdą transakcją zawsze pracujemy osobiście. Kupno udziałów to zbyt poważne i niestandardowe zagadnienie, żeby mógł się tym zajmować ktoś mniej doświadczony. Dla nas Twoja transakcja jest zawsze priorytetowa, dlatego poświęcamy jej maksimum naszej uwagi i zaangażowania.”

— Tomasz Dulewski i Jakub Sikora partnerzy kancelarii

Tomasz Dulewski

Mec. Tomasz Dulewski jest radcą prawnym i założycielem kancelarii. Przed jej otwarciem przez blisko dekadę pracował w największych kancelariach w Polsce. Specjalizuje się w fuzjach i przejęciach oraz prawie autorskim.

Jakub Sikora

Mec. Jakub Sikora jest radcą prawnym. Przed otwarciem własnej kancelarii Dulewski Sikora przez wiele lat pracował w miedzynarodowych kancelariach działających w Polsce, w tym największej na świecie.

"

Braliśmy udział w transakcjach kupna-sprzedaży spółek o łącznej wartości blisko pół miliarda złotych.

Opinie klientów

"Dzięki usługom Dulewski Sikora możliwe było sprawne i szybkie zamknięcie transakcji zakupu przedsiębiorstwa Spółki prowadzącej działalność w zakresie opieki zdrowotnej. Kancelaria działa w sposób rzetelny, zorganizowany, terminowy i z pro-biznesowym podejściem. Kontakt z Kancelarią oceniam wzorowo. Do gustu przypadła mi umiejętność biznesowego spojrzenia na transakcję oraz adaptacji zapisów prawnych do zmieniających się ustaleń biznesowych."

— Allenort Capital Fund, Łukasz Goryszewski - Dyrektor Operacyjny

"Kancelaria Dulewski Sikora udzieliła mi wsparcia przy transakcji nabycia udziałów w polskiej spółce od zagranicznego inwestora. Jestem pod dużym wrażeniem tego, jak profesjonalnie transakcja została przeprowadzona. Prawnicy kancelarii walczyli o jak najlepsze zabezpieczenie moich interesów z pasją i zaangażowaniem, skutecznie doprowadzając do podpisania dokumentów. Rekomenduję usługi kancelarii tym wszystkim, którzy szukają profesjonalnego i godnego zaufania doradcy w sprawach korporacyjnych."

— Staff In sp. z o.o., Piot Dudziński - wspólnik

"Elastyczni, znają się na prawie korporacyjnym, wielki plus za bardzo skrupulatne ewidencjonowanie czasu pracy. Za to ich polecam."

— kcalmar.com, Paweł Bartoszek - CEO

"Kancelarię Dulewski Sikora poza pełnym profesjonalizmem i bardzo wysoką jakością świadczonych usług, wyróżnia fantastyczne podejście do klienta - umiejętność rozpoznawania potrzeb oraz zadawania celnych pytań, uświadamiających te potrzeby."

— Heads and Noses sp. z o.o., Katarzyna Brzozowska - Prezes Zarządu

"Cenię sobie rzetelność i szybkość informacji zwrotnej od kancelarii Dulewski Sikora. Mam pewność, iż biznes, zespół oraz klienci są prowadzone w dobrej otoczce prawnej. Polecam usługi kancelarii innym firmom."

— Eratia Doradztwo Finansowe Dla Firm sp. z o.o., Marcin Samol - Prezes Zarządu

"Z pomocą kancelarii Dulewski Sikora udało mi się wynegocjować lepsze warunki wejścia do spółki, nabyć udziały w realnej dobrej cenie i zmienić na swoją korzyść umowę spółki. Partnerów kancelarii wyróżnia skrupulatność i wyjście przed oczekiwania klienta. Dużym plusem jest także sugerowanie zmian jakich wagi nie byłem świadom. Prawnicy z powołania - cieszę się że na niego trafiłem."

— Inwestor, Piotr Chajkowski

Skontaktuj się bezpośrednio z ekspertem

Cenimy czas naszych klientów. Wiemy, że wielu z nich chce od razu skonsultować swój problem prawny z ekspertem. My dajemy taką możliwość.

Tomasz Dulewski

Tomasz Dulewski

współzałożyciel kancelarii
Jakub Sikora

Jakub Sikora

współzałożyciel kancelarii